איך מוודאים קבלת פיצוי מירבי וזכויות מלאות בתביעת סיעוד?

תביעות ביטוח סיעודי הן כיום תביעות נפוצות ביותר בישראל ובעולם המערבי כולו, במסגרתן שואף התובע לקבל מימון לטיפול סיעודי ולסיוע בפעולות יומיומיות בסיסיות. למרבה הצער, בעיקר כאשר לא נעזרים בסוכן ביטוח וותיק ומקצועי, נתקלים גם בסירובים ודחיות מצד חברות הביטוח בתביעות סיעודיות, ובמרבית המקרים מדובר בלא פחות מטרגדיות אישיות ומפחי נפש נרחבים, כאלו אשר גורמים למצב קשה ולא נעים להפוך למאתגר וקשה עוד יותר. החדשות הטובות הן כי במרבית המקרים ניתן להילחם בתופעה מצערת זו ולקבל את זכויות מלאות ופיצוי ביטוחי אשר יבטיח טיפול סיעודי הולם.

באופן לא מפתיע כלל, הדרך הטובה ביותר להילחם בחברת ביטוח שמערימה עלינו בעיות במקרה של תביעה סיעודית, היא באמצעות פנייה לאנשי המקצוע המתמחים ספציפית במקרים מסוג זה. כאשר מדובר ברכישת פוליסה כזו יש להיוועץ בסוכן ביטוח שיבדוק מה יש לכם במסגרת קופת החולים ובמסגרות של מקומות עבודה, ומה כדאי לרכוש כהשלמה. במקרה שהגשתם תביעה והיא נדחתה יש להיוועץ בעורך דין מומחה תביעות סיעוד (למידע נוסף לחץ כאן) המתמחה ספציפית בתביעות סיעודיות, ומחזיק ברקורד מוכח של מקרים בהם ייצג לקוחות בתביעות מוצלחות מסוג זה.

מהן תביעות סיעודיות?
רובנו המכריע מבוטחים בביטוח סיעודי מתוקף היותנו חברים בקופת חולים. בנוסף לכך, רבים רוכשים גם ביטוח סיעודי פרטי ומורחב, אשר אמור להעניק תנאים טובים יותר ופיצוי גבוה יותר במקרה הצורך.
ביטוח סיעודי מתייחס למצבים בהם אדם זקוק לסיוע וליווי צמוד בביצוע פעולות יומיומיות שגרתיות, דוגמת קימה מהמיטה, הליכה לשירותים, מקלחת וכו'. מצבים אלו נפוצים בקרב קשישים ובפרט בקרב חולי דמנציה למיניהם, אשר זקוקים כמובן להשגחה וליווי שוטף. אך בעוד מצב של דמנציה מביא להפעלת הביטוח הסיעודי ללא כל דרישות נוספות, קיימים אינספור מקרים נוספים ונפוצים ביותר בהם נדרש המבוטח לעמוד בתנאים ספציפיים ולענות להגדרות בנוגע לתפקודים השוטפים והמידה בה הוא יכול לבצע אותם בכוחות עצמו. כפי שניתן להבין, מדובר בפתח לאינספור חילוקי דעות וניסיונות התנערות מצד חברות הביטוח, אשר המודל העסקי שלהן מבוסס על הניסיון לצמצם ככל הניתן בהוצאות (כלומר – בתשלומים למבוטחים שלהן), ומאחר ומדובר בוויכוח בעל אופי מקצועי, משפטי ורפואי גם יחד, לאדם הממוצע פשוט אין את הכלים, הידע והיכולת להתמודד מול חברות ביטוח גדולות ועתירות משאבים אשר שוכרות אנשי מקצוע דוגמת עורכי דין ורופאים על מנת לטעון את טיעוניה ולנסות להתחמק מתשלום לתובע.

אנשי מקצוע שיתמכו בצד שלנו במסגרת תביעות סיעוד
אחד מדרכי הפעולה המרכזיות והחשובות ביותר של משרדי עורכי דין המתמחים ספציפית בתביעות סיעודיות, היא שיתופים של אנשי מקצוע רלוונטיים לצורך הגנה על העמדה שלנו, המבוטחים. כפי שציינו, תביעות סיעודיות נוגעות למצבים רפואיים בגינם נפגעת יכולת המבוטח/ת לתפקד באופן עצמאי, וזה מוגדר באמצעות קריטריונים שונים עליהם ניתן להתווכח ולהתפלפל ארוכות. מובן כי במקרה זה האדם הנמצא במצב סיעודי ותובע את חברת הביטוח לא יכול להתמודד בבית משפט כנגד רופאים ואנשי מקצוע של חברת הביטוח, אשר האינטרס שלהם הוא להוכיח כי אותו מבוטח אינו עומד בקריטריונים מסיבה זו או אחרת. לעומת זאת, רופאים מומחים ועורכי דין מיומנים ומנוסים בדיוק בסוג זה של תביעות, יכולים בהחלט להתמודד מול הרופאים ואנשי המקצוע מטעם חברת הביטוח, להוכיח לבית המשפט כי המבוטח/ת אכן ראויים לפיצוי או אפילו להצליח ולהסדיר את התביעה מבעוד מועד וללא צורך בהגעה לבית משפט.
משרד עורכי דין המתמחה בתביעות סיעודיות ומחזיק בניסיון עשיר ומוצלח בניהול תביעות שכאלו גם מחזיק בידע רפואי רב הנוגע למצבים מרכזיים ונפוצים הגורמים לרבות ורבים מדי שנה להזדקק לטיפול סיעודי, ובנוסף הם גם עובדים כדרך קבע עם רופאים מומחים משלהם, אשר יטענו כאמור בצורה מקצועית ומשכנעת ביותר בשמו של המבוטח את טיעונו.

יישוב התביעה או ייצוג בבית משפט
לעיתים גם אם התביעה נדחתה יש לסוכן הביטוח אפשרות לנסות ולשכנע את המבטח לשלם תגמולי ביטוח גם אם היא סברה שלא מגיע למבוטח. לסוכן וותיק יש דרכים שונות להשפיע על מקבלי ההחלטות בחברות הביטוח עימן הוא עובד. אם זה לא מצליח כדאי לפנות לעורך דין מומחה בתביעות סיעוד כאמור.
לרוב, דרך הפעולה המתבקשת של עורכי הדין המתמחים בתביעות סיעודיות תהיה לנסות וליישב את התביעה מול חברת הביטוח, במטרה להגיע להבנה כמה שיותר מהר ולחסוך מהמבוטח את הזמן ועוגמת הנפש הכרוכים במאבק משפטי מתמשך מול חברת הביטוח. במידה וניסיון זה אינו צולח וחברת הביטוח אינה מוכנה לשלם את הפיצויים המגיעים למבוטח, עלולה התביעה להגיע לבית המשפט.
כך או כך, הסיכויים הטובים ביותר של אותם מבוטחים "לראות את הכסף המגיע להם" ולקבל את הזכויות המגיעות להם ואת הליווי הסיעודי לו הם זקוקים, יגיעו מעבודה עם משרד עורכי דין המתמחה בתביעות סיעודיות ומחזיק בניסיון רב בתביעות אלו. אינספור מקרי הצלחה לאורך שנים של עקביות בתחום אינם משקרים – אם אותם עורכי דין הצליחו לסייע לאינספור מבוטחים בתביעות סיעוד לפניכם, אין כל סיבה כי לא יוכלו לסייע גם לכם.
מאחר והקביעה כי המבוטח אכן נמצא במצב סיעודי אינה דומה לקביעת מצב רפואי ספציפי בהתאם להגדרות רפואיות ברורות וחד משמעיות, קיים כאן מקום רב לשיקול דעת רפואי מקצועי. במיוחד בתביעות בהן אתם מיוצגים ע"י עורך דין סיעוד, הבנה זו מביאה חברות ביטוח רבות להימנע מהגעה לבית משפט, כך שהמבוטח מקבל את המגיע לו ללא יותר מדי מוערבות רגשית, המתנות, ועגמת נפש מצידו.

אז איך תוודאו שאתם מקבלים את הפיצוי המרבי והזכויות המלאות המגיעות לכם במסגרת תביעת סיעוד? הפעילו את סוכן הביטוח שלכם, ואם תשובת המבטח היא לאו, פנו לעורך דין, וודאו כי מדובר במשרד עורכי דין המתמחה ספציפית בתביעות סיעודיות ומחזיק בניסיון רב בתחום וברקורד הצלחות עשיר. כך תיהנו מהסיכויים הטובים ביותר להצלחה גם בתביעה שלכם.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות